Gyöngyösi összefogás a rászorulókért

esemény kezdete: 2022. április 08. 14:00
esemény vége: 2022. április 10. 14:00

Élelmiszergyűjtést szervez a gyöngyösi Mátra Lions Club és a Gyöngyösi Kézilabda Klub az ukrán háború elől menekülők, illetve a Gyöngyösön és környékén élő vakok, gyengénlátók és cukorbetegek megsegítésére.

Gyöngyösi összefogás a rászorulókért

A Gyöngyösi Kézilabda Klub a B. Braun gyöngyösi gyáregységének felkérésére 2019. novemberéig nyolc alkalommal csatlakozott a Magyar Élelmiszerbank Egyesület karácsonyi adománygyűjtéséhez. A járványhelyzet az utóbbi két éveben nem adott lehetőséget az élelmiszergyűjtés megszervezésére, de az Ukrajnában kirobbant háború, és az emiatt hazánkba menekülő családok újabb összefogásra sarkallták a klubot, amely a Mátra Lions Clubbal és számos vállalattal, sportklubbal együtt szeretne segíteni a háború elől menekülőknek, valamint a Gyöngyösön és környékén élő vakoknak, gyengénlátóknak, illetve cukorbetegeknek.

Az élelmiszergyűjtés április 2-a és 10-e között zajlik majd. A rászorulóknak bárki segíthet, adományaikat várják a HE-DO B. Braun Gyöngyös – Telekom Veszprém mérkőzés előtt a Dr. Fejes András Sportcsarnokban április 2-án, illetve a Gyöngyösi Kézilabda Klub és a Mátra Lions Club aktivistái április 8-án, 9-én és 10-én a TESCO üzletsoron gyűjtik a felajánlásokat.

A következő élelmiszerekkel segíthet:

• tészta,

• tésztaszósz,

• liszt,

• cukor,

• olaj,

• kis kiszerelésű konzerv,

• kis kiszerelésű édesség,

• tisztálkodószerek,

• törlőkendő,

• alma

Segítsen Ön is!

Hogyan lehet Lions Club tag?